Spokojny sen dziecka w jego pierwszym łóżeczku 0

Mama z córką w łóżeczku

JAK WYBRAĆ PIERWSZE ŁÓŻKO DLA DZIECKA?

Czas przenosin dziecka do pierwszego „dorosłego” łóżka jest z pewnością wyjątkową chwilą w każdym domu. Rodzice często zastanawiają się, jak zachęcić dziecko do korzystania z własnego łóżka oraz jak wybrać jego odpowiedni model. Łóżko w pokoju dziecka powinno spełniać oczekiwania zarówno malucha, jak i jego rodziców. Idealne łóżeczko dziecięce musi się podobać dziecku, ale i zapewnić mu bezpieczeństwo użytkowania.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego łóżka dla naszej pociechy?
Kiedy dziecko powinno zacząć spać w swoim pierwszym „dorosłym” łóżku?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie.

CZY ISTNIEJE IDEALNY WIEK NA PIERWSZE ŁÓŻKO?

Opierając się na literaturze można natknąć się na różnorakie opinie, na przykład, że odpowiednim wiekiem dla dziecka na rozpoczęcie spania w pierwszym łóżku są dwa lata. Owszem, sporo maluchów już na tym etapie jest gotowanych na przenosiny z łóżeczka, niektóre dzieci potrzebują jednak na ten krok więcej czasu. Jak w każdym przypadku, warto zachować zdrowy rozsądek i obserwować zachowania naszego dziecka. Każdy młody człowiek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Istnieją jednak granice wiekowe, których nie należy przekraczać i jest to: od 1,5 do 3,5 lat. Po tym okresie przenosiny stają się coraz trudniejsze.

JAK ZACHĘCIĆ DZIECKO DO ZMIANY ŁÓŻKA?

Jeśli pozwolimy naszemu dziecku uczestniczyć w zakupie nowego łóżka, poczuje się ważny i pozwoli mu to zachować poczucie kontroli nad nową sytuacją. Być może łóżko w ulubionym kolorze, będzie wspaniałą nagrodą dla naszego malucha za podjęcie kroku w stronę większej samodzielności?

ZDROWY I SPOKOJNY SEN MALUCHA W PIERWSZYM ŁÓŻKU

Jeśli nasze dziecko czuje się gotowe do spania w swoim pierwszym łóżku pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego mebla. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście komfort zdrowego snu i zachowanie bezpieczeństwa przy zabawach w pokoju dziecka. Szczególną uwagę należy zatem zwrócić na to, by łóżko posiadało bezpieczne, zaokrąglone krawędzie, a w wyposażeniu była przesuwana barierka ochronna.

W łóżeczkach zaprojektowanych przez naszą firmę, w szczególny sposób zatroszczono się o komfort najmłodszych. W meblach z kolekcji BellaLuni wielkość łóżka jest dostosowana do wzrostu naszego malucha i nie chodzi tu wyłącznie o długość całego łóżka ale również o jego wysokość. Odpowiednia wielkość ułatwia dzieciom korzystanie z łóżeczka oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Gdy Twoje dziecko będzie chciało wejść do swojego ulubionego łóżka - nie poczuje się zagubione jak Guliwer w krainie wielkoludów, a prawidłowa powierzchnia spania stworzy jego intymną, dziecięcą strefę snu.

Wiek dziecka a rozmiar łóżka dziecięcego

Łóżko dziecięce HAPPY to model, w którym zadbano o każdy detal. Każde łóżeczko jest oferowane w różnych rozmiarach i kolorach oraz wyposażone jest w barierki ochronne, zaokrąglone krawędzie, a obrzeża zabezpieczone są elastyczną okleiną PCV, by Twoja pociecha mogła bez obaw cieszyć się beztroskim snem w nocy i zabawą w dzień, a Ty chwilą wytchnienia ...

lawendowe łóżeczko dla dziecka HAPPY 160x80

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl