Meble dla dziewczynki – jak je wybrać? 0

Niezależnie od tego, czy Twoja córka jest małą księżniczką, która uwielbia lalki i piękne sukienki, czy może woli biegać za piłką i bawić się samochodami, powinna mieć swój własny, mądrze urządzony pokój. Jak stworzyć idealny pokój dla dziewczynki, tak aby stał się jej ukochanym, dziecięcym królestwem? Istotne są nie tylko ulubione zabawki, ale też najlepsze meble dla dziewczynki – podpowiadamy, jak je wybrać!

Urządzanie pokoju dziecięcego

Przygotowywanie pokoju dla dziecka to duże wyzwanie – każdy rodzic chce, aby był on jak najlepiej przystosowany do potrzeb jego pociechy. Nie bez powodu pokój dziecięcy jest z reguły jednym z najlepiej przemyślanych pomieszczeń w domu. Istnieje kilka podstawowych zasad, dzięki którym z łatwością urządzisz zarazem ładny i funkcjonalny pokój dziecięcy. Przede wszystkim warto zadbać o estetykę pokoju – starannie pomalowane ściany i wysokiej jakości podłoga stanowią podstawę takiego pokoju. Największe znaczenie odgrywają jednak meble – to nad ich wyborem zastanawiamy się najdłużej. Wybierając meble dla dziewczynki, warto postawić na neutralne kolory – doskonale sprawdzi się tutaj biel lub jasne brązy. W pokoju dziecka powinna znaleźć się pojemna szafa – każdy rodzic wie, że dziecięca garderoba powiększa się z tygodnia na tydzień, podobnie jak kolekcja zabawek. Wiele uwagi należy również poświęcić wyborowi odpowiedniego łóżka – to w nim maluch regeneruje siły i zbiera energię na kolejny dzień. Bardzo istotne jest, aby meble do pokoju dziecięcego były bezpieczne. Należy dokładnie sprawdzać posiadane przez nie atesty, a po złożeniu mebli skontrolować, czy nie posiadają one elementów zagrażających dziecku. Mogą to być wystające drzazgi czy ostre kanty. Podczas zabawy dziecko może nie zwrócić uwagi na tego rodzaju zagrożenie, dlatego wszelkie niebezpieczne miejsca warto zabezpieczyć silikonowymi nakładkami.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są specjalne naklejki lub ozdoby, umieszczane na frontach mebli. Dziewczynki uwielbiają wszelkiego rodzaju zwierzątka, postaci z bajek i inne kolorowe ozdoby. Zamiast kupować meble dla dziewczynki, które posiadają na frontach rysunki, lepiej wybrać modele bardziej uniwersalne i ozdobić je takimi naklejkami. Dzięki temu nie będzie dużego kłopotu, gdy gust dziecka zmieni się – nawet gdy ulubiona postać przestanie być bohaterem, wystarczy zdjąć dawne naklejki z mebli Pozwoli to na wprowadzenie powiewu świeżości do pokoju dziecka, a meble dziewczynki będą jak nowe.

Oprócz pojemnej szafy i wygodnego łóżka w pokoju dziecięcym warto umieścić biurko – nawet wtedy, kiedy pozostało mu jeszcze trochę czasu, zanim rozpocznie naukę w szkole. Biurko w połączeniu z wygodnym krzesłem jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecko – pozwala ono na zachowanie odpowiedniej postawy, również podczas zabawy. Nie zapomnij o oświetleniu. Na biurko należy umieścić lampkę, dzięki której wzrok dziecka nie będzie nadwyrężony podczas wieczornej zabawy. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na blacie biurka specjalnej maty. Pozwoli ona na uniknięcie trwałych uszkodzeń, na przykład podczas malowania farbami czy innych zabaw. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał nieustannie sprzątać biurka, ponieważ wystarczy raz na jakiś czas zmienić matę, a dziecko nie będzie stresowało się, gdy nieumyślnie uszkodzi blat.

Oczywiście najistotniejszym elementem w pokoju dziecka są zabawki! Każdy rodzic doskonale wie, że ulubione przedmioty dziecka potrafią pojawić się w najdziwniejszych miejscach, a niezliczone prośby o uporządkowanie zabawek z reguły nie przynoszą efektu. Świetnym pomysłem jest zakup specjalnych, plastikowych pojemników na zabawki. Pozwolą one na szybkie uprzątnięcie podłogi po zabawie, bez konieczności mozolnego układania zabawek w szafkach czy na biurkach.

Meble dla dziewczynki powinny być wyposażone w różnego rodzaju szafki, szafeczki, szuflady… to właśnie one będą najlepszym miejscem do przechowywania dziecięcych skarbów, takich jak drobne zabawki, znalezione lub zdobyte gdzieś przedmioty czy – w przypadku nieco starszych dziewczynek – pamiętniki z najbardziej tajemnymi zapiskami. Warto zagwarantować dziecku tego typu miejsca, które będą miejscem na jej drobiazgi. W ten sposób małe królestwo dziewczynki stanie się dla niej jeszcze bardziej cenne.

Przyjazna atmosfera w pokoju dziewczynki

Pokój dziecięcy musi być starannie przygotowanym miejscem – to tam Twoja pociecha spędzi najwięcej czasu, zarówno podczas snu, jak i zabawy. Z tego powodu warto zadbać, aby pokój był przyjazny dla zdrowia. Przede wszystkim pokój dziecięcy musi być czysty – nie ma tam miejsca na nadmiar kurzu. Aby uniknąć gromadzących się roztoczy, warto zrezygnować z grubych dywanów, kocy, poduszek, zasłon czy porozkładanych wszędzie maskotek – są one najlepszych siedliskiem dla roztoczy, które mogą wywołać u dziecka reakcje alergiczne. Wybierając meble dla dziewczynki, warto zdecydować się na takie, które posiadają specjalne, plastikowe przesłony szafki. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła poukładać tam swoje ulubione lalki czy zabawki, a one nie będą gromadzić roztoczy.

Urządzając pokój, należy wybrać nie tylko dobrej jakości meble dla dziewczynki, ale też oświetlenie. Powinno ono zapewniać dobrą widoczność podczas zabawy lub nauki, a jednocześnie być przyjazne dla oczu. Nie należy również zapominać o niewielkiej lampce obok łóżka, którą dziecko włączy w dowolnym momencie w nocy. Tego rodzaju lampka daje duże poczucie bezpieczeństwa, dlatego jest niezbędnym elementem w pokoju dziecięcym. Dodatkowo sprawdzi się ona podczas wieczornego czytania książki – Ty będziesz miał dobre źródło światła, a dziecko spokojnie zaśnie, nierozproszone zbyt intensywnym światłem z lampy sufitowej.

Meble dla dziewczynki – podsumowanie

Wybór mebli dla dziewczynek to duże wyzwanie – szczególnie kiedy nasza pociecha ma swoje własne gusta i niezbyt chętnie z nich rezygnuje. Najlepiej sprawdzą się tutaj meble uniwersalne, które pozwalają na różnorodne modyfikacje. Dodatkowo warto zadbać o to, aby meble były bezpieczne dla dziecka. Podczas urządzania pokoju należy pamiętać nie tylko o meblach dla dziewczynki, ale też o wystarczającej ilości pojemników na zabawki, o oświetleniu oraz o tym, aby pokój był miejscem przyjaznym dla delikatnego organizmu dziecka. Jeśli zadbasz o wszystkie te elementy, z pewnością pokój dziecięcy stanie się ulubionym miejscem zabaw dla Twojej córki – oczywiście najlepiej, abyś również brał w nich udział!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl