Kolory w sypialni dziecka 0

W sypialniach w Twoim domu niezwykle ważne jest osiągnięcie środowiska bierności, relaksu i odpoczynku, to właśnie dlatego kolory i dekoracje, które dobierasz, powinny być starannie przemyślane. Pamiętaj o tym, żeby odseparować swoją sypialnię od części domu, w której pracujesz. Można to zrobić na wiele sposobów, również pomagając sobie odpowiednio dobranymi kolorami. Warto podkreślić, że są zestawy kolorów, które proponują specjaliści, specjalnie przeznaczone do użycia w pokoju, w którym śpisz.

Do malowania sypialni użyj przede wszystkim kolorów neutralnych, delikatnych i chłodnych ciemnych barw. Dlaczego akurat taki zestaw? Bo zapewni Ci on poczucie spokoju i ciszy, ale też pasują do każdego innego, bardziej intensywnego, który dodamy w celu uzyskania ciekawego efektu końcowego. Z drugiej strony takie kolory stymulują naszą koncentrację i wspomagają relaksowanie się. Pamiętaj, że ciemne kolory dają także efekt elegancji i dobrego smaku w Twoich wnętrzach, dlatego nie zawahaj się ich użyć.

Jednym z najbardziej popularnych kolorów do sypialni jest niebieski. Nie tylko dlatego, że jest naturalnym wspomagaczem dla Twojego snu, ale także wspiera zdolność koncentracji i zapewnia wytchnienie. Należysz do osób, które lubią przeczytać kilka stron książki tuż przed snem? To właśnie kolor specjalnie dla Ciebie!

Inny zestaw kolorów, który będzie idealny do sypialni, to także kolory natury, tym razem ziemi. Zastosuj beże, biele, zagraj z odcieniami kasztanowymi, czekoladowymi i kawowymi. Czyli bardzo szeroko pojęte brązy w połączeniu z bielą. Dobrze jednak żeby były to kolory dość jasne, ewentualnie jeśli Twój pokój znajduje się po stronie południowo-wschodniej, możesz te barwy przyciemnić.

A co z pomarańczem i czerwienią? O dziwo i takie kolory są polecane do sypialni. Szczególnie dla osób melancholijnych i często mających stany depresyjne. Dlaczego? Bo istnieje ogromna szansa, że o poranku ten kolor zmotywuje je do otworzenia oczu i wyjścia z łóżka. Szczególnie w porze zimowej, kiedy za oknem szaro, a słońce nie wstaje zbyt wcześnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl