BellaLuni - blog z myślą o dzieciach

Porządkowanie pokoiku wspólnie z dzieckiem 0
Porządkowanie pokoiku wspólnie z dzieckiem

Bałagan w pokoju dziecięcym to częste zjawisko, które doskonale zna każdy rodzic. Zazwyczaj każde bawienie się pociech kończy się wyrzuceniem zabawek na środek pokoju. Najważniejszą zasadą, którą należy wpajać dziecku od najmłodszych lat, jest to, aby po każdej zabawie zawsze pozostawiać porządek. Jeśli z racji wieku wciąż pomagamy dziecku w sprzątaniu, postarajmy się, by potraktować to jako przyjemność, a po skończonych porządkach pochwalić dziecko bądź nagrodzić je np. lizakiem. To zawsze dobra motywacja!

czytaj całość »
Dostosowanie przestrzeni domowej do dziecka 0
Dostosowanie przestrzeni domowej do dziecka

Każde dziecko powinno mieć zapewnioną bezpieczną przestrzeń w domu. Noworodki potrzebują uwagi non stop, a kiedy przejdą ten okres, zaczyna się stawianie pierwszych kroków i świat zdaje się dla nich nie mieć żadnych ograniczeń. Oczywiście na tym się nie kończy – dziecięca ciekawość jest tak wielka, że rodzice naprawdę muszą się nieźle natrudzić, by domowa przestrzeń była w pełni bezpieczna. Na jakie niebezpieczeństwa w domu narażone są małe dzieci?

czytaj całość »
Jak zachęcić dzieci do obowiązków domowych? 0
Jak zachęcić dzieci do obowiązków domowych?

Obowiązki domowe to jeden z najtrudniejszych problemów, które trapą rodziców. By dzieci chętnie pomagały w domu, już od pierwszych lat życia należy je angażować do pomocy — warto traktować to jako zabawę, a z czasem trening samodzielności i odpowiedzialności. Jeśli przyzwyczaimy dziecko do tego, że nie musi w domu robić nic, nawet sprzątać swojego pokoju, z czasem będzie nam coraz trudniej zmienić jego zachowanie. Nie pomogą wtedy prośby ani zachęty.

czytaj całość »
Piaskownica dla dzieci. Najpiękniejsze chwile mojego dzieciństwa... 0

Wspomnienia z dzieciństwa wywołują lekkie drżenie mojego serca i ciepło na duszy. Do dziś mam przed oczami drewnianą piaskownicę na podwórku w moim domu rodzinnym. Pamiętam, że odwiedzały mnie dzieci z pobliskich domów. Dzieci niezdarnie ciągnęły za sobą worki z przeróżnymi zabawkami do piasku. Czegóż tam nie było! Koparki, lalki, foremki w przeróżnych kształtach, grabki, wiaderka i łopatki. Od małego spędzaliśmy w tej piaskownicy większą część dnia.

Zabawom nie było końca...

czytaj całość »
Jak wybrać najlepszy kitchen helper dla dzieci? 0

Kitchen helper rozwija niezależność dziecka oraz zgodnie z zasadami Montressori, uczy je zaangażowania w codzienne zadania od najmłodszych lat. Ułatwia też codzienne przygotowywanie posiłków z dzieckiem, które jest wtedy bezpieczne.

Pomocnik kuchenny to mebel, który przynosi wiele korzyści Tobie i Twoim dzieciom. "Pomóż mi zrobić to samemu" (Maria Montressori) to słowa, które pokazują wewnętrzne potrzeby Twojego dziecka. Rolą rodziców jest bycie przewodnikiem dziecka i nauczycielem niezależności.

czytaj całość »
Wybieramy pościel dla dziecka 0

Zakup pościeli do domu zawsze powinien być dobrze przemyślany. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór pościeli. Poraża przede wszystkim wielość wzorów i kolorów. Na początek należy wspomnieć, gdzie nie warto kupować pościeli.

czytaj całość »
Kolory w sypialni dziecka 0

W sypialniach w Twoim domu niezwykle ważne jest osiągnięcie środowiska bierności, relaksu i odpoczynku, to właśnie dlatego kolory i dekoracje, które dobierasz, powinny być starannie przemyślane. Pamiętaj o tym, żeby odseparować swoją sypialnię od części domu, w której pracujesz. Można to zrobić na wiele sposobów, również pomagając sobie odpowiednio dobranymi kolorami. Warto podkreślić, że są zestawy kolorów, które proponują specjaliści, specjalnie przeznaczone do użycia w pokoju, w którym śpisz.

czytaj całość »
Łóżko dziecięce – zadbaj o energię i zdrowie swojego dziecka! 0

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców – z jednej strony należy zadbać o jego funkcjonalność, z drugiej natomiast powinien być prawdziwym królestwem dla każdego malucha. Niezwykle istotnym elementem pokoju dziecięcego jest łóżko – dowiedz się, jak wybrać najlepsze łóżko dziecięce, aby Twoja pociecha każdego ranka budziła się z uśmiechem na ustach oraz mnóstwem energii na kolejne przygody!

czytaj całość »
Meble dla dziewczynki – jak je wybrać? 0

Niezależnie od tego, czy Twoja córka jest małą księżniczką, która uwielbia lalki i piękne sukienki, czy może woli biegać za piłką i bawić się samochodami, powinna mieć swój własny, mądrze urządzony pokój. Jak stworzyć idealny pokój dla dziewczynki, tak aby stał się jej ukochanym, dziecięcym królestwem? Istotne są nie tylko ulubione zabawki, ale też najlepsze meble dla dziewczynki – podpowiadamy, jak je wybrać!

czytaj całość »
Co zrobić kiedy dziecko spadło z łóżka? 0

Czasami wystarczy tylko moment nieuwagi lub łóżko bez zabezpieczenia, aby naszemu maleństwu stała się krzywda. Przy dziecku trzeba mieć oczy dookoła głowy i to 24h na dobę. Wszystkie oczywiście chcemy dla naszych pociech jak najlepiej, chcemy zapewnić im jak najwięcej ciepła, miłości i bezpieczeństwa. No właśnie bezpieczeństwa…, ale chociaż nie wiem jakbyśmy się starały dziecko nie wychowa się bez upadku, choć należy je przed tym zabezpieczyć. Co zrobić kiedy już doszło do tego nieszczęścia?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl