Jak wybrać najlepszy kitchen helper dla dzieci? 0

Jak wybrać najlepszy kitchen helper dla dzieci?

Kitchen helper został zaprojektowany w oparciu o podstawową zasadę pedagogiki Montressori - "Pomóż mi zrobić to samemu". Pomocnik kuchenny rozwija niezależność dziecka oraz uczy je zaangażowania w codzienne zadania od najmłodszych lat. Ułatwi Ci też codzienne, bezpieczne przygotowywanie posiłków w obecności dzieci. Postaw go w swojej kuchni, a zobaczysz ile korzyści ten mały mebelek przyniesie Tobie i Twojej rodzinie.

Kitchen helper dla dzieci - czym właściwie jest?

Ten wyjątkowy mebel jest zrobiony z dwóch boków o różnych kształtach, schodka przeznaczonego do samodzielnego wchodzenia dziecka na podest oraz zabezpieczenia. Pomocnik kuchenny w realny sposób wspomaga rozwój dziecka i pomaga spoglądać na świat z poziomu dorosłych ludzi. Dzięki kitchen helperowi dziecko w naturalny sposób uczy się dzięki obserwacji oraz samo zaczyna nabierać umiejętności kuchennych dostosowanych do swojego wieku. Dzięki temu magicznemu mebelkowi małe dzieci mogą stać się dużymi dziećmi! Wszystko to wpływa nie tylko na naukę samodzielności, kreatywności i obowiązkowości, ale i na zwiększenie pewności siebie u dziecka.

Jakie są dodatkowe korzyści z posiadania kitchen helpera dla dorosłych?

Jak wybrać najlepszy kitchen helper dla dzieci? Dla rodziców dziecka kitchen helper jest meblem, który pozwala zachować bezpieczeństwo dziecka podczas przygotowywania posiłków oraz sprzątania kuchni. Dziecko w tym czasie uczestniczy w życiu codziennym, przy okazji ucząc się.

Kitchen helper najlepszy dla Twojego dziecka

Kitchen helper nie jest jedynie zwykłym pomocnikiem kuchennym Twojego dziecka. Zgodnie z zasadą Montressori kitchen helper realnie wspomaga rozwój dzieci. Uczy je też samodzielności. Mądry rodzic wie, że inwestycja w rozwój dziecka to najlepsze, co może mu zapewnić. Dzięki temu prostemu, a zarazem bezpiecznemu mebelkowi Twoje dziecko będzie uczyło się prac kuchennych poprzez obserwację Ciebie. Nauczy się w naturalny sposób przygotowywania posiłków, mycia warzyw i owoców oraz swoich małych rączek. Samo będzie chętne do tych wszystkich czynności oraz do jedzenia wspólnie przygotowanych posiłków. Okazuje się bowiem, że ubijanie śmietany, rolowanie ciasta i wspólne pieczenie domowego chleba są wspaniałą formą spędzania wspólnie czasu, ale i zapewniają najpiękniejsze wspomnienia dla dziecka na lata. Ile razy bowiem i my wspominamy zapach domowego ciasta, czy chleba pieczonego w domu?

Jak zorganizować przestrzeń kuchenną, by wspierać rozwój dziecka?

Wspieranie dziecka w rozwoju oraz uczenie od małego samodzielności jest bardzo ważne dla większości rodziców. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje dziecko było samodzielne ułatw mu to poprzez organizację kuchni z myślą o nim. W lodówce na najniższych półkach ustaw produkty Twojego dziecka. Mogą to być musy owocowe, owoce, warzywa, jogurty. Wszystko po co Twoje dziecko może bezpiecznie sięgać w ciągu dnia. Możesz jednak zrobić znacznie więcej! Zorganizuj dla dziecka szuflady zadedykowane dla niego. W jednej niech znajdą się jego sztućce, w innej miseczki i talerzyki. Niech ma frajdę z tego, że sam nakrywa do stołu do swojego posiłku. Kitchen helper pozwoli dziecku nie tylko na obserwację Twojej pracy w kuchni, ale pomoże również w przygotowywaniu samodzielnie coraz więcej potraw. Wszystko oczywiście powinno być dostosowane do wieku dziecka. Pomocnik kuchenny oraz małe krzesełko dla dziecka przy wspólnym stole to doskonałe meble wspierające rozwój dziecka.

Jakim cechami charakteryzuje się najlepszy kitchen helper?

W meblu typu kitchen helper warto zwrócić uwagę na cechy takie jak:

Bezpieczeństwo - kitchen helper powinien być stabilny i bezpieczny. Stabilny mebel to taki, który jest cięższy niż dziecko i szerszy na dole. Istotne jest również to, by pomocnik kuchenny miał zaokrąglone rogi oraz ograniczniki, które pozwalają na uniknięcie upadku dziecka. Nie może też posiadać żadnych wystających śrub, które stanowiłyby zagrożenie dla dziecka. Wszystkie te cechy posiada kitchen helper BellaLuni. Pomocnik kuchenny powinien być również bezpieczny dla mebli kuchennych - krawędzie wykończone miękkim PCV zabezpieczają więc nie tylko dziecko ale i Twoje meble.

Konstrukcja - musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa dla dziecka. Kitchen helper BellaLuni jest produkowany z wysokiej jakości płyty meblowej i posiada odpowiednie certyfikaty m.in. o obniżonej emisji formaldechydu, co jest ważne zwłaszcza dla alergików.

Regulowana wysokość podestu - pozwala na dostosowanie pomocnika do wzrostu i wieku dziecka.

Design - schludny, ładny mebel w kolorze pasującym do Twojej kuchni to ideał. W asortymencie BellaLuni znajdziesz wiele kolorów pomocników kuchennych, abyś mógł wybrać taki, który będzie idealnie się komponował z wystrojem wnętrza Twojego domu. Boki naszego pomocnika są gładkie i nie posiadają żadnych wycięć, co pozwala na łatwe utrzymanie mebla w czystości.

Kitchen helper - wymiary

Kitchen helper BellaLuni to stabilny mebel, którego maksymalne obciążenie wynosi 50 kg.
Wymiary pomocnika kuchennego Bellaluni to:

  • wysokość: 90 cm
  • szerokość: 40 cm
  • głębokość: 50 cm

Regulowany podest do ustawienia na 3 wysokościach, umożliwiający dostosowanie mebla do wieku i wysokości dziecka.

"Pomóż mi zrobić to samemu" (Maria Montressori) to słowa, które pokazują wewnętrzne potrzeby Twojego dziecka. Rolą rodziców jest bycie przewodnikiem dziecka i nauczycielem niezależności. Skorzystaj z dzisiejszych możliwości zastosowania w tym celu kitchen helpera marki BellaLuni. Bądź świadomym, mądrym rodzicem :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl